Lajme

Meshkujt holandezë dorë për dore për të protestuar kundër homofobisë (FOTO)

04/05/2017 22:24
nga:M H

Meshkujt holandezë kanë postuar fotografi nëpër rrjetet sociale të tyre duke u shfaqur dorë për dore kështu duke protestuar kundër homofobisë, transmeton Klan Kosova.

Ky trend është nxitur pas një sulmi ndaj dy meshkujve holandezë në një rrugë në Holandë ditën e diel.

Kësaj iniciative i janë bashkuar politikanë, ekspertë të futbollit dhe shumë njerëz të tjerë të famshmëm në fusha të ndryshme.

Jasper Vernes-Sewratan, 35 vjeçar, dhe Ronnie Sewratan-Vernes, 31 vjeçar, kanë thënë se ata u sulmuan nga një grup i njerëzve në orët e para të mëngjesit të dielën në Arnhem, në lindje të vendit.

08/26/2018 15:43

Njerëzit që postojnë foto sa herë ushtrojnë, kanë probleme psikike