Sporti

Mesfushori i Romës nuk do të rikthehet në fushën e blertë para vitit 2019

12/06/2018 19:19
nga:Lorik J

Ylli i Romës, Lorenzo Pellegrini pritet të jetë jashtë fushave për rreth një muaj.

Mesfushori i Romës pësoi një dëmtim në krahun e djathtë kundër Udineses muajin e kaluar dhe nuk ka luajtur që prej asaj kohe, shkruan GazetaBlic.

Sipas Calciomercato.com, Pellegrini ka pësuar një dëmtim tjetër krejtësisht të ndryshëm në të njëjtën këmbë.

Kjo do ta mbajë mesfushorin jashtë fushave për tre deri në katër javë, kështu që mesfushori nuk pritet të kthehet deri në vitin 2019.

Ai do të humbasë sfidat kundër Cagliarit, Viktoria Plzen, Genoa, Juventus, Sassuolo dhe Parma.

/GazetaBlic/