Sporti

Mesfushori i Barcelonës: Të gjithë duam rikthimin e Neymarit

08/09/2019 20:56
nga:M K

Mesfushori i Barcelonës, Arthur është i bindur që klubi dhe fansat e dëshirojnë rikthimin e Neymarit në “Camp Nou”.

Neymar po kërkon të largohet nga PSG, ndërsa Juventusi dhe Reali janë të interesuar për të.

“Nuk kam folur me të për këtë problem. Nuk e di nëse do të rikthehet në Barcelonë. Unë, fansat dhe klubi duam që të rikthehet. Me pëlqen të luaj me të në kombëtaren e Brazilit”, deklaroi ai.

Pos Neymarit, braziliani ka dëshirë që edhe Coutinho të mos largohet, por e mbështet nëse atë e bën të lumtur kjo gjë.

“Është vendimi i tij. Ka për të biseduar me familjen dhe duhet të jetë i lumtur, nëse vendos të qëndroj.

Mendoj se është i lumtur. Dëshira ime është që të qëndroj. Këto ditë ka punuar shumë si të gjithë të tjerët”, deklaroi ai.

07/07/2020 17:34

Barça s’tërhiqet nga synimi për Neymarin, gati të ofrojë Dembelen e Griezmannin për brazilianin