Sporti

Mesfushori i Barcelonës: Goli i Ronaldos ishte fantastik

04/05/2018 13:11
nga:Lorik J

Mesfushori i Barcelonës, Ivan Rakitic, ka lavdëruar Cristiano Ronaldon për golin e shënuar ndaj Juventusit.

Skuadra e Real Madridit ka fituar me rezultatin 3-0 ndaj Juventusi dhe dy gola në këtë takim i shënoi Ronaldo, shkruan GazetaBlic

Goli i dytë i Ronaldos konsiderohet si një nga më të mirët në historinë e Ligës së Kampionëve dhe Rakitic pranon se ylli portugez meritoi një gol të tillë.

“Ne duhet ta përgëzojmë Ronaldon për golin e tij, ishte fantastik”, tha Rakitic pas ndeshjes me Romën./GazetaBlic/

09/22/2020 10:36

Rakitic: Kurrë s’kam qenë shok i ngushtë me Messin dhe Suarezin