Sporti

Mesazhi i gruas emocionon Messin, ja çfarë i tha ajo pas triumfit në Paris

12/02/2019 22:21
nga:Lorik J

Lionel Messi, bëhet lojtari i parë në histori të futbollit që e fiton Topin e Artë gjashtë herë!

Super lojtari i Barcelonës, Lionel Messi ka fituar çmimin ‘Topi i Artë’ për herë të gjashtë në karrierën e tij, duke lënë pas kështu Cristiano Ronaldon, i cili numëron pesë çmime të tilla, raporton GazetaBlic.

Gruaja e Leo Messit, Antonela ka dhënë një mesazh emocionues për burrin e saj pasi ky i fundit fitoi ‘Topin e Artë’.

“Ju jeni një frymëzim për mua dhe fëmijët”, thotë Antonela.

Ky fjalim i Antonelas emocionoi qartazi Leo Messin.

/GazetaBlic/