Sporti

Memphis Depay i gatshëm për Liverpoolin – Ky detaj zbulon gjithçka

05/25/2019 16:47
nga:Ideal

Ish sulmuesi i Manchester United, Memphis Depay ka dërguar tifozët e Liverpoolit në këmbë duke i thënë lamtumirë Lyonit dhe duke hipur në një aeroplan të kuq – ndërsa veshur ka një kostum të kuq.

Sipas Manchester Evening News, Lyon janë të gatshëm të futen në lojë për yllin e tyre këtë verë, përcjellë GazetaBlic.

‘Reds’ kanë qenë të interesuar më parë për një lëvizje të 25-vjeçarit – Depay do t’i shtojë freski skuadrës së Klopp – ku do të jetë i nevojshme në sezonin e ardhshëm nëse Daniel Sturridge do të largohet nga “Anfield” si transfer i lirë.

Ndërkaq reagimi i tifozëve të Liverpoolit ka qenë i menjëhershëm me fjalët: Depay i tha lamtumirë Lyonit – por ku po shkon me kostum të kuq.

/GazetaBlic/