Lajme

Memli Krasniqi këmbëngul se Ramush Hardinaj do të jetë kryeministër

06/15/2017 17:24
nga:M H

Nënkryetari I PDK-së, Memli Krasniqi, u shpreh se koalicioni në mes PDK-së AAK-së dhe NISMA-s, do të jetë formuese e qeverisë së ardhshme e Republikës së Kosovës.

Ai në emisionin “Fakt Plus” në Tribuna Channel shtoi se presin që pas çertifikimit të rezultateve PAN t’i ketë 40 deputetë, 20 komunitetet dhe një ose dy persona do t’ju duhet që t’i sigurojnë
Ai deklaroi se është I bindur se formimin e qeverisë do ta bëjnë në afatin ligjor sipas Kushtetutës së Kosovës/ Gazeta Tribuna/

I pyetur se a kanë vija të kuqe ndaj ndonjë partie për të qenë pjesë e qeverisë, ai u shpreh se PDK por as partitë e koalicionit nuk kanë vija të kuqe ndaj asnjë partie/ Gazeta Tribuna/

06/20/2018 13:01

Krasniqi: Nuk duhet të frikësohemi nga dialogu