Sporti

Mediumi serb: Kosova heshti ishullin në minutën e parë

09/11/2019 09:30
nga:Ideal

Kombëtarja e Kosovës u mposht nga Tre Luanët me rezultati përfundimtar në 5:3.

Por për dallim rezultati atmosfera dhe gateshmeria për të shënuar gola dhe madje për ta barazuar rezultatin ishte e madhe, shkruan GazetaBlic.

Nga e gjithë kjo, media në të gjithë botën në plan të parë kishin ndeshjen Angli – Kosovë. Madje edhe mediat serbe raportuan për ndeshjen e ‘çmendur’ të ‘Dardanëve’ kundër Tre Luanëve.

Kështu, në titullin e gazetës ‘Blic.rs’ thuhet, “Kosova heshti ishullin në minutën e parë”. Ky shkrim erdhi me të përfunduar takimi Angli – Kosovë.

Kujtojmë se edhe mediat si The Guardian, The Sun, kanë lavdëruar Kosovën për paraqitjen e mbrëmshme ndaj një gjiganti siç është Anglia.

Në linkun në poshtë mund ta lexon artikullin e shkruar nga mediumi serb: LINKU

/GazetaBlic/