Sporti

Më në fund, gazetarët me vend të merituar në stadium

08/13/2018 17:55
nga:Lorik J

Janë bërë të gjitha përgatitje qe ndeshja e Superkupes së Kosovës të zhvillohet ashtu siç zhvillohet një ndeshje europiane.

Në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë është rregulluar edhe vendi për mediat.

Gazetarët të cilët në Kosovë, bëjnë një punë të palodhshme më në fund ndjehen të sigurtë të raportojnë pikërisht nga vendi i ngjarjes, stadium edhe ku do të zhvillohet ndeshja, shkruan KosovaPress.

Federata e Futbollit të Kosovës përmes një fotografie të postuar në rrjetin social Facebook ka bërë me dije se vendi për media është rregulluar.

Ja dhe foto e postuar në Facebook:

09/09/2020 13:04

Pasi që Haradinaj i quajti gazetarët “zagarë” reagon Rrjeti Global për Lirinë e Mediave