Lajme

Me foto të Valbona Markut në duar, protestohet në Gjakovë

08/10/2018 11:42
nga:A. R.

Ka filluar para pak minutash në qendër të qytetit të Gjakovës protesta kundër dhunës dhe vrasjeve të grave në Kosovë

Protesta vjen pas vrasjes së Valbona Markut dhe vajzës së saj dy natë më parë nga ish bashkëshorti i Valbonës.

Në krye të protestës është ish presidentja e vendit Atifete Jahhjga dhe ish kryetarja e Komunës së Gjakovës Mimoza Kusari Lila
Protestuesit po mbajnë në duar fotografinë e Valbonës së ndjerë

/GazetaBlic/