Sporti

Mbyllet takimi Shqipëri-Moldavi, mësoni rezultatin përfundimtar

06/11/2019 22:38
nga:M K

Ka përfunduar para pak çastesh dueli i mbrëmjes së sotme, Shqipëri-Moldavi.

Vendasit kanë shënuar fitore të pastër me rezultat 2-0, shkruan GazetaBlic.

Sokol Cikalleshi dhe Ylber Ramadani ishin realizatorët e Shqipërisë.

Cikalleshi shënoi në minutën e 66-të, kurse Ramadani pak para fishkëllimës së fundit..

Me këtë fitore, djelmoshat e Reyas shkojnë në kuotën e gjashtë pikëve nga katër ndeshje të zhvilluara dhe pozicionohen në vendin e katërt.

Pas pak do të vijmë informata shtesë nga ky duel, si notat e lojtarëve, deklaratat e trajnerëve e statistika tjera që e karakterizuan këtë sfidë.

/GazetaBlic/

09/18/2019 22:41

Çmenden serbët – Sportistët kosovarë ngrisin flamurin kombëtar dhe atë shtetëror në mes të Serbisë