Sporti

Mbyllet spektakli në “Olimpico”, mësoni rezultatin përfundimtar të derbit Roma – Napoli

11/02/2019 16:59
nga:M K

Ka përfunduar para pak çastesh dueli derbi i javës së 11’të.

Roma ka mposhtur Napolin me rezultat 2-1, në një ndeshje tejet të zjarrtë, shkruan GazetaBlic.

Zaniolo dhe Veretout shënuan për vendasit, derisa Milik realizoi golin e vetëm.

Fitorja i dërgon gjallorosët në kuotën e 22 pikëve dhe i rendit ata në vendin e tretë momentalisht, ndërsa napoletanët pozicionohen në vendin e shtatë me 18’të sosh.

Javën e ardhshme, Roma do të jetë mysafire e Parmës, kurse Napoli do të jetë nikoqir i Genoas.

/GazetaBlic/

06/30/2020 13:41

Napoli gati 100 milionë euro për dy futbollistët e Lille