Sporti

Mbyllet pjesa e parë në “Camp Nou”, ky është rezultati në ndeshjen Barcelona – Alaves

12/21/2019 16:47
nga:M K

Është mbyllur para pak çastesh pjesa e parë e ndeshje Barcelona – Alaves.

Pas barazimit në “El Clasico” padyshim se i vetmi rezultat që i shkon përshtati Barças është fitorja, andaj edhe janë në rrugë të mirë që ta arrijnë atë, shkruan GazetaBlic.

Katalunasit po avansojnë 2-0 ndaj mysafirëve të Alaves, me golat e Griezzman në minutën e 15’të dhe atë të Vidal fare në fund të pjesës së parë. Kampionët aktual spanjoll patën edhe raste të tjera, por që nuk i konkretizuan me gol. Gjithsesi, mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në fraksionin e dytë.

Më poshtë mund ta shikoni golin e kilianit, që njëherit ishte edhe i fundit i 45 minutave të para.

VIDEO

HT Barcelona – Alaves 2-0

/GazetaBlic/

03/18/2020 18:58

15 anëtarë të klubit spanjoll Deportivo Alaves rezultojnë pozitiv në testin për koronavirus