Sporti

Mbyllet pjesa e parë e duelit Islandë – Shqipëri

06/08/2019 15:48
nga:M K

Ka përfunduar para pak çastesh pjesa e parë e duelit kualifikues mes Islandës dhe Shqipërisë.

Ky 45 minutësh u mbyll me epërsinë minimale të vendasve, 1-0, shkruan GazetaBlic.

Gudmunson realizoi në minutën e 22-të, pasi e gjithë mbrojtja e kombëtares “kuq e zi” u zu në gjumë.

Djelmoshat e Edy Reyas deri diku u rikthyen, por nuk arritën të barazonin rezultatin përkundër përpjekjeve të shumta.

HT Islandë – Shqipëri, 1-0.

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në fraskionin e dytë, kurse ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.

/GazetaBlic/

09/18/2019 22:41

Çmenden serbët – Sportistët kosovarë ngrisin flamurin kombëtar dhe atë shtetëror në mes të Serbisë