Sporti

Mbyllet faza e grupeve, kjo është skuadra e fundit që siguron kualifikimin

12/11/2019 22:55
nga:M K

Atletico Madrid është skuadra e 16’të që siguroi kalimin tutje në Ligën e Kampionëve.

Atalanta fillimisht e arriti atë duke e mposhtur Shakhtarin, kurse djelmoshat e Simeones e kompletojnë 16’shen që do të shortohet për t’i mësuar çiftet çerekfinaliste, shkruan GazetaBlic.

“Los Colchoneros” triumfuan 2-0 duke iu falenderuar golave të Joao Felix e Felipes. Në anën tjetër, PSG fitoi 5-0 ndaj Galatasarayt, derisa Real Madridi mposhti Club Bruggen 1-3, megjithëse skuadra belge arriti të kualifikohet në Europa Ligë.

Më poshtë të gjitha rezultatet e mbrëmjes së sotme dhe renditja tabelare.

/GazetaBlic/

08/26/2020 09:52

Sot ndeshjet e radhës kualifikuese për Champions, emra të njohur në fazën e dytë