Sporti

Mbyllen pjesët e para të takimeve të Championsit, ja rezultatet

02/13/2018 21:32
nga:Lorik J

Kanë përfunduar pjesët e para të dy takimeve të Champions Leagues.

Në Zvicër, Manchster City po e deklason Baselin, pasi pas 45 minutave të parë rezultati është 0-3, në të mirë të anglezëve.

Gundogan, Bernardo Silva dhe Kun Aguero shënuan për Manchester Cityn.

Kurse në Itali po zhvillohet një super ndeshje.

Ekipi i Juventusit po fiton ndaj Tottenham me rezultatin 2-1, pas pjesës së parë.

Higuain shënoi dy gola për Juventusin, kurse Harry Kane shënoi golin për ‘Spurs’./GazetaBlic/

 

02/16/2019 23:51

Gattuso: Ndeshje e madhe, por kemi qenë me fat