Sporti

Mbyllen pjesët e para në duelet Barcelona – Inter dhe Valencia – Ajax

10/02/2019 21:48
nga:M K

Kanë përfunduar para pak çastesh pjesët e para në ndeshjet e mbrëmjes në Ligës së Kampionëve.

Padyshim se vëmendja kryesore është në “Camp Nou”, aty ku Barcelona po humb nga Interi me rezultat 0-1, shkruan GazetaBlic.

Golin e vetëm në këtë 45 minutësh e realizoi Martinez në minutën e tretë.

Ndërkaq, në takimin në “Mestalla”, Ajaxi po avanson 0-2, me golat e Ziyech në minutën e 8′ dhe Promes në të 35’tën.

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat në fraksionin e dytë.

HT Barcelona – Inter 0-1

HT Valencia – Ajax 0-2

/GazetaBlic/

09/22/2020 09:40

Barcelona “piketon” synimin e radhës, është bashkëvendas i Koeman