Lajme

Mbilidhet urgjentisht kryesia e PDK-së

07/17/2017 13:26
nga:M H

PDK, është mbledhur në një mbledhje të thirrur nga kryetari i saj, Kadri Veseli.

Kryesia e partisë aktualisht ndodhet në një takim ku po diskuton për zhvillimet e fundit politike, raporton Magazina.al

PDK, dhe partnerët e kolaicioni janë në hall me sigurimin e numrave të nevojshëm për ta krijuar qeverinë e re.

Të kontaktuar nga Magazina.al, anëtarë të kryesisë së këaj partie kanë thënë se po flasin për angazhimin e strukturave të partisë në prag të zgjedhjeve lokale.

Por në një kohë kur koalicioni PAN është në krizë të numrave, çdo temë tjetër e diskutimit në këtë mbledhje është e dorës së dytë.

06/21/2018 13:08

Thaçi merr mirënjohje nga përfaqësuesit e komunitetit egjiptian në Kosovë