Sporti

Mbappe – Real Madrid, ky është lajmi i fundit

06/15/2017 22:24
nga:Gazeta Blic

Real Madrid dhe Monaco kanë zhvilluar bisedime për një marrëveshje potenciale për sensacionin francez, Kylian Mbappe.

Goal.com raporton se skuadra madrilene në veçanti trajneri Zinedine Zidane janë admirues të lojtarit dhe se kampioni evropian ka bërë me dije se ata kanë provuar për të nënshkruar me të që nga mosha 14 vjeçare.

Klubet janë takuat në fund të javës por që Monaco nuk dëshiron ta shes adoleshentin dhe se ata thuhet se kërkojnë 135 milionë për nënshkrimin e futbollistit – për të kaluar vlerën e transferimit të Paul Pogba në Manchester United.

06/22/2018 21:05

ZYRTARE: Real Madrid transferon këtë super portier