Lajme

Matoshi: Partia-shtet shkollat i mbanë mbyllur, bizneset i ndëshkon, hoxhallarët, priftat e doktorët me poste po ia mbajnë zhagun

05/26/2020 01:20
nga:Gazeta Blic

Ish- këshilltari i Ramush Haradinajt, Halil Matsohi ka drejtuar akuza ndaj Lëvizjes Vetëvendosje.

Ai ka shkruar se partia shtet, po i mban shkollat e mbyllura, derisa sipas tij, bizneset e dërmuara po i ndëshkon edhe më shumë, raporton Gazeta Blic.

Matoshi vlerēson se edhe hoxhallarët, priftërinjtë dhe doktorët me poste, po ia mbajnë zhagun.

Reagimi i plotë:

Sondazhet i ka n’terezi.
Me Kohën ka armëpushim.
Hoxhallarēt, priftat e doktorat me poste, po ia majnë zhagun.
Militantat janë n’frontin e shamjeve t’ulta e egërshane!
Shkollat munen me ndiku në vetëdijësim.
I mbân mshelë.
Bizneset e dërmume i ndëshkon hala.
Partia-shtet!
Qeveria e rrxueme!?

05/29/2020 00:26

AKR del me qëndrim përfundimtar rreth formimit të Qeverisë Hoti, pas vendimit të Kushtetueses