Lajme

Matoshi: Hyra në AAK, sepse i besoj Haradinajt

05/25/2017 21:35
nga:A. R.

Ish-analisti dhe publicisti, Halil Matoshi tashmë kandidatë për deputetë nga radhët e AAK-së, ka treguar arsyet e kalimit të tij në partinë e Ramush Haradinajt.

Matoshi në emisionin “DEBAT D” në RTV Dukagjini, ka thënë se politika është besim, dhe se pa besim nuk mund të arrish asgjë, shkruan Telegrafi.

“E zgjodha AAK-në sepse Haradinajt i besoj për shumë arsye. Ai ka kaluar shumë sfida dhe gjithmonë e ka mbajtur dinjitetin e tij”, ka thënë Matoshi.

Ai ka theksuar se Haradinaj së fundmi edhe nga Franca ka dhënë mesazhe të mira, dhe është mbajtur burrërisht.

10/02/2019 23:12

Daut Haradinaj vazhdon fushatën nëpër Dukagjin- “Edhe Strellci i Poshtëm po e vulosë fitoren”