Sporti

Matic: Ne duhet të mendojmë pozitivisht, jemi gati për trofe

06/12/2019 09:51
nga:Ideal

Matiç thotë se ai dhe skuadrat e tij Manchester United duhet të forcohen në sezonin e ri në një mënyrë pozitive duke filluar që nga dita e parë.

Si një nga lojtarët më të mirë të klubit, Matic beson se fillimi i sezonit të ri duhet të startojë më fuqishëm, përcjellë GazetaBlic.

“Mendoj se ne duhet të përqendrohemi që nga dita e parë, të përgatitemi fizikisht dhe të jemi gati mentalisht për sezonin që është para nesh”, tha serbët.

“Ne duhet të mendojmë pozitivisht. Ne duam të fitojmë trofe, prandaj mendoj se të gjithë duhet të jenë të gatshëm “.

“Nuk është e mundur të mos mendojmë për futbollin sepse është jeta ime”, tha ai.

/GazetaBlic/