Sporti

Mata: Jetojmë për ndeshje si kjo me Manchester Cityn

12/07/2017 09:41
nga:Y.K

Mesfushori i Manchester United, Juan Mata, ka thënë se Manchester City ende nuk e ka fituar titullin.

City ka fituar 14 fitore në 15 ndeshje, duke udhëhequr me tetë pikë mbi Manchester United.

Të dy rivalët do të përballen në fundjavë në Old Trafford.

“Po bëjnë mirë dhe kanë fituar shuam ndeshje”.

“Po shënojnë gola të bukur, por edhe ne jemi duke ecur mirë. Jemi duke treguar futboll të mirë dhe këtë do të tregojmë edhe të dielën ku do të luftojmë të fitojmë tri pikë”.

“Është ndeshje speciale, të gjithë e dimë, pasi luanë dy skuadrat e para në renditje. Këto janë ndeshje speciale në Ligën Premier”.

Sipas Matas ende nuk është mbyllur gara për titull dhe City do të lëshojë pikë rrugës.

03/18/2018 14:08

Mourinho përgatit revolucion te Unitedi, gjashtë largime – tri afrime