Sporti

Marotta flet për të ardhmen e Icardit

04/15/2019 12:46
nga:Lorik J

Beppe Marotta ka refuzuar të konfirmojë nëse Mauro Icardi do të mbetet lojtar i Interit në sezonin e ardhshëm.

Icardi kohët e fundit u kthye në ekipin e parë të Interit pas gjashtë javësh problemeve me klubin, përcjell GazetaBlic.

Sulmuesi nuk po gjen qetësi tek Interi dhe mund të ndodhë largimi i tij në merkaton e ardhshme.

“Sulmuesi po fiton përvojë profesionale dhe është një pasuri për ekipin. Ai ka dy vjet të mbetura në kontratën e tij, po flasim për një nga sulmuesit më të mirë”, tha fillimisht ai.

“Ne do të bëjmë vlerësime kur koha të jetë e drejtë. Vullneti i klubit është i rëndësishëm, por lojtari është vendimtar. Lojtarët nuk duhet të jenë miq me forcë, por ata duhet të jenë profesionistë dhe të arrijnë objektivat e vendosura nga klubi”, përfundoi ai.

/GazetaBlic/