Lajme

Marko Gjuriq: Lista Serbe, mbrojtëse dhe simbol i shtetit serb në Kosovë

06/03/2020 23:35
nga:Gazeta Blic

Lista Serbe do të vazhdojë të jetë mbrojtëse dhe simbol i pranisë së Serbisë në Kosovë, ka thënë të mërkurën Marko Gjuriq, drejtori i Zyrës për Kosovë të Qeverisë së Serbisë.

Duke komentuar zgjedhjen e Qeverisë së re të Kosovës, Gjuriq ka thënë se Beogradi pret që Qeveria e kryeministrit Avdullah Hoti “t’u japë fundë presioneve, taksave dhe bllokadave”, raporton agjencia e lajmeve “FoNet”.

“Vjosa s’po e do LDK-në se sot është dashur që ta përkrahë Qeverinë Hoti”