Lajme

Mark Frroku dënohet me 7 vjet e gjysmë burgim

04/21/2017 13:26
nga:R A

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 7 vjet e gjysmë burg Mark Frrokun, për akuzën e pastrimit të parave.
Ndërkohë, gjykata e shpalli të pafajshëm ish-deputetin për akuzën e vrasjes në Belgjikë.

Mark Frroku u shpall fajtor për fshehje të pasurisë dhe ndërtim pa leje. Për 4 vjet, Frroku nuk ka të drejtë të ushtrojë funksione publike, shkruan TCH.

03/02/2017 14:29

Edhe ma keq për Haradinajn, vendimi për të nuk merret deri në gjysmën e prillit