Sporti

Mario Balotelli drejt kalimit te gjiganti argjentinas

07/03/2020 20:58
nga:Mergim Rreci

Koha e Mario Balotellit me Brescia është në fund dhe lëvizja e tij e ardhshme mund të jetë në Argjentinë për Boca Juniors, sipas raporteve të fundit.

Sulmuesi mbush 30 vjeç muajin tjetër dhe duhet të jetë akoma në krye të karrierës së tij, por megjithatë një përvojë tjetër po vjen në një fund negativ, me Brescia dhe Balotelli që padisin njëri-tjetrin për mosmarrëveshje të ndryshme të kontratës.

Sipas disa burimeve në Amerikën e Jugut, përfshirë Tyc Sports shpesh të besueshëm, Balotelli i është ofruar Boca Juniors nga agjenti Mino Raiola, përcjell GazetaBlic.

Ai do të ndiqte gjurmët e Daniele De Rossi, i cili zgjodhi të bënte një ëndërr duke realizuar në Bombonera pasi karriera e tij rome u shkurt.

Balo mund të ndjehet më pak nën presion në Argjentinë, më i lirë të shijojë jetën e mirë dhe të shijojë një qasje të ndryshme të trajnimit.

Reprezentuesi italian bëri vetëm 19 paraqitje në Serie A këtë sezon, duke shënuar pesë gola.