Sporti

Manchester United ofron 110 milionë euro për yllin e Interit

09/14/2018 14:03
nga:M K

Sipas gazetës “Olé”, Mourinho dëshiron të përforcojë forcën e tij sulmuese dhe Manchester United dëshiron të nënshkruajë me yllin e Interit, Mauro Icardi, për këtë arsye.

25-vjeçari dhe kapiteni i zikaltërve shënoi 29 gola në 34 ndeshje të Seria A, sezonin e kaluar shkruan Telesport, raporton GazetaBlic.

Manchester United do të duhet të paguajë klauzolën e lirimit të sulmuesit, e parashikuar në kontratë, prej 110 milionë eurosh, për ta marrë në “Old Trafford” sulmuesin “albiceleste”.

Icardi u kthye në ekipin kombëtar argjentinas nga trajneri i përkohshëm, Scaloni, ndërkohë që Sampaoli vendosi të mos e thërrasë atë për Kupën e Botës në Rusi, duke marrë lojtarë si Agüero dhe Higuaín.

Icardi është padyshim një nga lojtarët më të mirë në botë dhe do ta përmirësonte shumë sulmin e José Mourinhos. Lukaku është “9” tjetër nën urdhërat e trajnerit portugez.

07/17/2019 06:51

Gashi nuk i reziston ‘FaceApp’, transformon vetën në ‘plak