Sporti

Manchester United e dëshiron lojtarin e Barcelonës

12/30/2017 17:00
nga:Y.K

Manchester United është i interesuar për mesfushorin e Barcelonës, Andre Gomes, raportojnë mediat spanjolle.
Trajneri i ‘Djajve të Kuq’ Jose Mourinho synon që në afatin e janarit ta forcojë skuadrën më disa përforcime, dhe portugezi është në listën e Mourinhos.

United raportohet se tashmë ka nisur negociatat me agjentin e Gomes për të cilin United mund të blejë lojtarin për çmimin 31 milionë euro.

Reprezentuesi portugez u transferua në Barcelonë nga Valencia në vitin 2016, dhe deri tani ka bërë 38 paraqitje për katalanasit, duke shënuar tre gola.

09/19/2018 23:40

Mourinho i ‘falet’ Pogbas, nismë e mbarë e ‘Djajve të Kuq’