Sporti

Mallorca – Real Madrid, notat e futbollistëve

10/19/2019 23:13
nga:M K

Ka përfunduar para pak çastesh dueli i mbrëmjes në La Liga mes Mallorcas dhe Real Madridit.

Vendasit kanë shënuar fitore minimale, por tejet të rëndësishme në vazhdim të garës për t’iu larguar zonës së rrezikshme, shkruan GazetaBlic.

Junior Lago realizoi golin e parë dhe të vetëm të këtij dueli në minutën e shtatë, pas asistimit të Febas.

Me këtë fitore, Mallorca shkon në kuotën e dhjetë pikëve dhe largohet sadopak nga zona e rrezikshme, derisa madrilenët regjistrojnë humbjen e parë këtë edicion, ku tani mbesin prapa rivalit të përbetuar, Barcelonës.

Pas ndeshjes, sajti i stastikave në futboll ka dalë me notat e futbollistëve, e të cilat mund t’i shikoni më poshtë.

/GazetaBlic/

12/07/2019 19:44

Barcelona-Mallorca, formacionet zyrtare