Sporti

Malcom zgjedh klubi për të cilin dëshiron të luaj në sezonin tjetër

04/16/2018 12:54
nga:Y.K

Braziliani Malcom, vazhdon të jetë një nga lojtarët më të kërkuar nga klubet e njohura evropiane

Ai ka vendosur përfundimisht të largohet nga skuadra francez Bordeaux, shkruan gazeta franceze “La Parisienne”, transmeton Gazeta Blic

Për 21 vjeçarin kanë shprehur interesim klubet më të njohura nga Prmier Liga angleze dhe Bundesliga gjermane, por ka vendosur që të mos largohet nga Ligue 1

Është PSG, e cila është futur në garë për talentin dhe thuhet që Malcom, preferon të qëndrojë në Ligue 1, pikërisht tek rivali i Bordeaux, PSG.

Nëse Malcom transferohet në PSG, largimi i Draxler apo Di Maria është i pashmangshëm ./Gazeta Blic

03/13/2019 16:39

UEFA do ta dënojë Neymarin, kjo është arsyeja