Lutfi Haziri i ka dy fjalë për marrëveshjet Kosovë-Serbi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kreu i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, po i cilëson si lajme të mira, zhvillimet e sotme në Mynih të Gjermanisë ku me ndërmjetësimin e emisarit të Trump për dialogun u arritën dy marrëveshje parimore për ndërtimin e një hekurudhe Prishtinë-Beograd dhe një autostrade. Haziri përmes një reagimi … Continue reading Lutfi Haziri i ka dy fjalë për marrëveshjet Kosovë-Serbi