Lajme

Lulzim Peci përshkruan gjendjen e Kosovës së sotme!

10/12/2017 16:42
nga:D.I

Ish- ambasadori kosovar, Lulzim Peci përmes një postimi në Facebook ka përshkruar gjendje e sotme të Kosovës, raporton Gazeta Blic. 

Sipas tij perëndimi është duke u mundur ta nxjerr nga balta vendin tonë përderisa Serbia është duke e ‘tërhequr nga duart’  ndërsa politika vendore është duke e fundosur Kosovën.

Postimi i plotë i Pecit: 

Ilustrimi i Kosoves se sotme:
Perendimi duke u munduar me e nxjerre prej lloqit (per cfare edhe vet ka pergjegjesi), Serbia duke e “terhjekur prej duarve” sa edhe “nyjet” do t’i dalin prej vendit, ndersa politika vendore duke e fundosur.
Kemi hy ne nje vorbull, dhe eshte vetem ceshtje e kohes se ku do te perplasemi. Ndoshta atehere fillojme te kthjellemi dhe e kuptojme se shteti keshtu nuk mbahet.

08/15/2018 12:29

Peci: Kufijtë mund të korrigjohen, vetëm nëse konstatohet se është bërë gabim në shënjimin e tyre