Sporti

“Lufta” mes Real Madridit dhe Interit për Mourinhon

01/11/2019 20:29
nga:M K

Mouinho tashmë ka mbetur pa skuadër.

Pak javë pas shkarkimit nga Manchester United, portugezi ende nuk e di destinacionin e rradhës, shkruan GazetaBlic.

Përkundër se mediat po e lidhin me një rikthim të mundshëm te Real Madridi, italianët e Interit po e ëndërrojnë që edhe njëherë ta kenë skuadrën e tyre nën urdhërat që shënoi histori me zikaltërit në vitin 2010.

Florentino Perez gjithashtu ka ‘mprerë dhëmbët’ për ta angazhuar sërish ish trajnerin e Portos, mirëpo që i duhet të përballet me konkurrencën e 18 herë kampionëve italian.

Gjithsesi mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat muajve në vazhdim, nëse ndonjëra do ta ketë ‘fatin’ që ta ketë Mourinhon timonier të ekipit.

/GazetaBlic/

07/23/2019 08:55

‘Shpërthen’ Zidane: Bale nuk ka dashur të luajë në këtë duel!