Cool

Luani sulmon buallin para syve të turistëve

02/28/2018 15:18
nga:Gazeta Blic

Në parkun nacional të Afrikës, një luan ka sulmuar buallin disa metra para turistëve.

Kjo pamje është gjiruar nga Marten Lange.

”Unë i kam pasur dy musafirë amerikanë në vozitjen e mëngjesit ngase zonja dëshironte të shikonte luanët,” thotë Lange.

Lange paraprakisht u kishte thënë turistëve që ndoshta do të befasoheshin nga luanët këtë mëngjes.

50 metra më tutje, Lange bashkë me musafirët panë luanët që po afroheshin më pranë rrugës dhe kështu musafirët kishin më shumë shansë për fotografi të bukur.

Pas 20 minutash, një buall kaloi rrugën dhe menjëherë luani provoi fatin e tij që ta sulmonte atë. Shikoni çfarë ndodhë.

12/13/2018 23:13

Mediat italiane kritikojnë gjyqtarin, Milani u eliminua pa të drejtë