Showtime

Luana Vjollca kaloi iftarin e parë me këtë familje nga Ferizaji

05/17/2018 09:39
nga:L I

Moderatorja joshëse e ekranit shqiptar, Luana Vjollca, është një prej femrave më të komentuara të showbizit shqiptar.

Format e saj bombastike tërheqin vëmendjen e të gjithëve dhe fotot e saj marrin qindra pëlqime e komente nga fansat.

Në foton e fundit të publikuar në Instagram, moderatorja shfaqet krah një familjeje të varfër në Ferizaj, të cilët kishte shkuar ti ndihmonte në natën e parë të muajit të Ramazanit.

Sot vendosa ta festoj me ju naten e pare te Ramazanit. Vendosa te shtroj nje iftar ndryshe bashke me @blerinakllokoqirugova dhe @gentoska ne nje familje historine e se ciles e degjova rastesisht, ishte kaq shume e ngjashme me historine e familjes time. 1 nene qe sakrifikon jeten e saj per tja dal e vetme me 3 femije te vegjel… njesoj si nena jone. Heroina!!! Ishte shume pak ajo cfare une bera por ishte aq bukur dhe u kenaqem aq shume!!Deshira e tyre ishte qe te postoja foto me ta,une po e bej duke ju thene te gjitheve ju qe keni sadopak mundesi,ndihmoni SOT!Ndonjehere jeta na rremben ne rutinen e vet dhe pavarsisht deshires nuk bejme aq sa duhet per njerezit ne nevoje! Dikush sot ,dikush neser per ta eshte SHUME. Gezuar Ramazanin te gjithe besimtareve mysliman!

A post shared by LUANA (@luanavjollca) on

Ajo shkruan se kishte vendosur ta festonte këtë natë me ta, pasi i kishin kujtuar historinë e familjes së saj.

“Sot vendosa ta festoj me ju naten e pare te Ramazanit. Vendosa te shtroj nje iftar ndryshe bashke me @blerinakllokoqirugova dhe @gentoska ne nje familje historine e se ciles e degjova rastesisht, ishte kaq shume e ngjashme me historine e familjes time. 1 nene qe sakrifikon jeten e saj per tja dal e vetme me 3 femije te vegjel… njesoj si nena jone. Heroina!!! Ishte shume pak ajo cfare une bera por ishte aq bukur dhe u kenaqem aq shume!!Deshira e tyre ishte qe te postoja foto me ta,une po e bej duke ju thene te gjitheve ju qe keni sadopak mundesi,ndihmoni SOT!Ndonjehere jeta na rremben ne rutinen e vet dhe pavarsisht deshires nuk bejme aq sa duhet per njerezit ne nevoje! Dikush sot ,dikush neser per ta eshte SHUME. Gezuar Ramazanin te gjithe besimtareve mysliman!” ka shkruar Luana në postimin e bërë

© Luana Vjollca [Instagram]
Luana Vjollca përflitet shumë edhe për jetën e saj private. Edhe pse ka vite që është e lidhur me Krenar Çoçajn, asnjëri nga ta deri tani nuk e ka pranuar një gjë të tillë, edhe pse shpeshherë kanë hasur në sytë e paparacëve.

03/20/2019 11:42

I dashuri nuk i ndahet Luana Vjollcës për asnjë çast!