Sporti

Lorenzo Insigne do të mungojë ndaj Juventusit

09/28/2020 15:04
nga:Lorik J

Agjenti Vincenzo Pisacane ka zbuluar se anësori i Napolit, Lorenzo Insigne do të humbasë ndeshjen kundër Juventusit.

Anësori i Napolit u zëvendësua nga Eljif Elmas pas 22 minutash gjatë fitores 6-0 kundër Genoa të dielën dhe agjenti i tij ka zbuluar se italiani po pret testet e nevojshme për të treguar shkallën e dëmtimit, përcjell GazetaBlic Sport.

“Ne ende nuk kemi asnjë lajm për Lorenzo, ju duhen të paktën 48 orë për këtë,” tha Pisacane për Radio Punto Nuovo.

“Nëse nuk ka lëndim, rreth 20 ditë dhe ai mund të kthehet në fushë. Ai do të mungojë ndaj Juventusit dhe në ndeshjet e Italisë”, përfundoi ai.

Napoli përballet me Juventusin në Allianz Stadium më 4 tetor.

/GazetaBlic Sport/