Sporti

Lojtari kroat në radarin e Mourinho

07/12/2018 21:51
nga:Gazeta Blic

Perisic duket se është nën percjelljën e trainerit të Manchester United, Jose Mourinhos.

E gjithë kjo pas paraqitjeve mjaftë të mira të kroatit në Kupën e Botës në Rusi, shkruan GazetaBlic.

Mourinho tha se Perisic është ndryshe nga të tjerët, e kjo falë fizikut që ai posedon.

“Perisic është lojtar i krahut  i ndryshëm nga të tjerët,” tha Mourinho.

“Normalisht ju shikoni lojtarët e krahut dhe ata janë vetëm të shpejtë dhe krijues të rasteve, por Perisic është gjithashtu fizikisht më i fortë dhe fantastik në ajër”, tha në fund Mourinho.

Ivan Perisic ka pasur një sezonë shumë të mirë tek Inter, ku ai i ka ndihmuar Interit  të arrijnë vendin e katërt në Serie A dhe rrjedhimisht të kualifikohet për në Ligën e Kampionëve.

/GazetaBlic/

02/22/2019 11:23

Shikoni se çfarë ndodhi në takimin Napoli-Zurich, e pabesueshme