Sporti

Lojtarët e Gjermanisë mblidhen sot për të shikuar ndeshjen Rusi – Arabi Saudite

06/14/2018 15:41
nga:Lorik J

Skuadra gjermane do të mblidhet së bashku për të parë ndeshjen e parë të Kupës Botërore, thotë mbrojtësi Jerome Boateng.

Ndeshja e parë e Kupës së Botës 2018 do të zhvillohet sot me fillim nga ora 17:00 mes Rusisë dhe Arabisë Saudite në Luzhnike Stadium, shkruan GazetaBlic

“Ne me siguri do të shikojmë ndeshjen midis Rusisë dhe Arabisë Saudite sonte, kjo është loja e parë e Kupës së Botës. Të gjithë do ta shikojmë”, tha mbrojtësi 29-vjeçar.

Kampionët aktual të Kupës së Botës, Gjermania do të luajë ndeshjen e parë të turneut kundër Meksikës në stadiumin Luzhniki të Moskës të dielën.

Gjermania do të luajnë gjithashtu me Suedinë në Soçi më 23 qershor dhe Korenë e Jugut në Kazan më 27 qershor në grupin e tyre F./GazetaBlic/

08/03/2018 12:01

Manchester United kërkon mbrojtësin e Bayern Munich