Sporti

Liverpool – Southampton, 11’shet startuese

02/01/2020 15:00
nga:M K

19 pikë është diferenca mes Liverpoolit dhe Manchester Cityt kur kanë mbetur edhe 14’të xhiro deri në fund të Premier Ligës.

“Të kuqtë” nga Merseyside synojnë titullin në ishull, për herë të pas 30 vitesh, ndërsa deri më tani janë në rrugë të mirë, shkruan GazetaBlic.

Sot ndërkaq, djelmoshat e Kloppit janë nikoqirë të Southamptonit, në një duel ku fitorja është opsioni i vetëm.

Para pak çastesh janë mësuar edhe formacionet zyrtare të të dyja skuadrave. Më poshtë emrat e futbollistëve që do ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

/GazetaBlic/

06/30/2020 08:52

Ish-futbollisti i Liverpoolit sulmohet dhe theret me thikë