Sporti

Liverpool nuk i ndahet Thiago Alcantaras, pritet finalizimi i marrëveshjës

08/13/2020 18:35
nga:Mergim Rreci

Liverpooli ka kontaktuar me Bayern Munich në lidhje me Thiago, raporton Bild.

Mesfushori është lidhur shumë me Reds javët e fundit, dhe duket se skuadra e Jurgen Klopp është serioz në lidhje me interesin e tyre, përcjell GazetaBlic.

Thiago shihet si një ngritje shumë e nevojshme për mesfushën e Liverpool-it, i cili aktualisht përmban të ngjashmit e Jordan Henderson, Fabinho, Naby Keita, Georginio Wijnaldum, James Milner dhe Alex Oxlade-Chamberlain.

Vetë ftubollisti i ka dhënë lamtumirën Bayernit dhe është në pritje të një marrëveshje të shpejtë me skuadrën e Jurgen Klopp.

/GazetaBlic/