Lajme

Lista e PDK-së në duar të lidershipit të partisë

05/19/2017 18:36
nga:M H

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka deklaruar se nuk ka mospajtime brenda këtij subjekti rreth listës zgjedhore dhe se shumë shpejt pritet të përfundojë lista me kandidatët për deputetë.

Kurse, ish deputetja Blerta Deliu nuk ka dashur të flas nëse do të jetë në listën e PDK-së, duke thënë se ua kanë lënë lidershipit të partisë të vendos për listën.

06/16/2018 19:21

​Krasniqi: PDK-në e nisëm si social demokrate, dhe ajo shkoi nga e djathta