Lajme

Limaj tregon krejt çka ndodhi në avionin privat të Behgjet Pacollit

07/19/2018 18:02
nga:A. R.

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se gjatë udhëtimit të tyre për në Bruksel, nuk ka ndodhur asgjë e pazakontë, njofton “Gazeta Blic”.

Limaj tha se është befasuar se si kanë raportuar mediat për këtë udhëtim.

“Nuk ka pasur asnjë incident, nuk ka ndodhur asgjë që të bëhet e madhe, por ka pasur vetëm një ndryshim koordinatash rreth fluturimit”,sqaroi Limaj në T7.

Prezentë në avion ishin: Behgjet Pacollit, presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj, kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Dardan Gashi.

Delegacioni kosovarë, ishin nisur për në Bruksel, ku do të zhvillonin takimin e dytë të fazës finale me dialogun Serbinë./Gazeta Blic./

01/28/2020 20:03

Në avionin e rrëzuar në Afganistan “ndodhej edhe zyrtari i CIA-s që orkestroi vrasjen e Qasem Soleimanit”