Lajme

Limaj reagon për policin që humbi jetën në krye të detyrës

01/28/2020 23:44
nga:Norë Kelmendi

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar pasi një polic humbi jetën dhe dy të tjerë u plagosen në Zhur të Prizrenit në krye të detyrës, shkruan GazetaBlic.

Limaj ka thënë se askush nuk mund dhe nuk guxon të pengojë Policinë e Kosovës të kryejë detyrën e saj.

Ai ka bërë thirrje që organet kompetente ta zbardhin këtë rast sa më shpejtë dhe të vënë para drejtësisë kryesit e këtij akti.

Kreu i Nismës I ka shprehur ngushëllimë policit që humbi jetën sot.

“I shprehë ngushëllimet më të sinqerta familjes se policit që ka ndërruar jetë, Policisë së Kosovës, ndërsa të lenduarve iu uroj shërim të shpejtë”, ka shkruar ndër të tjera ai.

04/02/2020 11:39

Limaj: Presidenti të shmangë mundësinë e zgjedhjeve, të respektojë Kushtetutën!