• të fundit

  • më të shikuarat

BLIC.TV

Limaj: Kjo qeveri nuk do të nxjerr marrëveshje të mirë me Serbinë

02/05/2020 19:03
nga:Gazeta Blic

Kryetari i NISMA Socaildemorkate Fatmir Limaj, është shprehur skeptik me punën e qeverisë Kurti, karshi dialogut me shtetin serb dhe marrëveshjet mes dy vendeve.

Ai ka thënë se do të kundërshtojnë marrëveshjet e dëmshme ndaj vendit, që mund të realizohet nga negociatat me Serbinë.

“Mbesim të shohim, jemi këtu, është herët të folim, kam skepticizëm në shumë fusha, jam i sigurt që do të jetë vështirë që kjo garniturë politike të nxjerr marrëveshje të mirë me Serbinë. Janë disa faktor mbi të gjitha ajo që është kredibiliteti e besueshmëria, pa përvoja”, u shpreh Limaj.