Lajme

Limaj e pret në aeroport kryeministrin malazez. Ja agjenda e plotë e vizitës në Kosovë

02/13/2018 17:20
nga:Gazeta Blic

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq nesër do ta vizitojë Kosovën. Ai do të pritet nga krerët më të lartë të shtetit.

Sipas njoftimit të Qeverisë së Kosovës, Markoviq pritet të aterojë në “Adem Jashari” në orën 16:00.

Ai në aeroport do të pritet nga zëvendëskryeministri Fatmir Limaj.

Agjenda e plotë:

16:00 – Arritja e Delegacionit në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” .

Pritje protokollare nga zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, ambasadori i Malit të Zi në Kosovë, Ferhat Dinosha dhe ambasadori i Republikës së Kosovës në Malin e Zi, Skender Durmishi.

16:30 – 16:40 – Pritja me nderime shtetërore nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj (PAMJE- Ndërtesa e Qeverisë)

17:45- 18:15 – Konferenca për shtyp (Objekti i Qeverisë, Salla P38)

E enjte, 15.02. 2018

09:10 – 09:40 – Pritje nga Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli. (Kabineti i Kryetarit të Kuvendit)

09:45 – 10:15 – Pritja nga Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi (Kabineti i Presidentit)