Lajme

Liderët mblidhen në tubimin përkujtimor për të rënët në fshatin Lubizhdë të Hasit

04/12/2019 12:38
nga:Gazeta Blic

Gjatë ditës së sotme në fshatin Lubizhdë të Hasit janë përkujtuar 14 dëshmorët dhe 40 martirët e këtij fshati të rënë për liri.

Në këtë tubim përkujtimor po marrin pjesë liderë të rëndësishëm të shtetit si presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kryeministri, Ramush Haradinaj dhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli.

Ata pritet që gjatë këtij tubimi të mbajnë edhe fjalime për të rënët.

11/20/2019 19:33

Haradinaj merr pjesë në hapjen e ekspozitës “The Velvet Revolution”, që shënon ndarjen e Çekosllovakisë