Lajme

Lëvizje të reja të Kadri Veselit për ta zgjidhur çështjen e demarkacionit, ja me kë është takuar

03/13/2018 11:19
nga:M H

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli në këto momente është në një takim me deputetët e Listës Serbe.

Këtë e konfirmojnë edhe nga kabineti i kryetarit Veseli të cilët bëjnë me dije se ka filluar takimi i Veselit me deputetët e Listës Serbe.

Takimi mes Veselit dhe deputetëve serbë po bëhet për t’i bindur ata ta votojnë Demarkacionin me Malin e Zi, shkruan KP.

Ishte kryetari i Kuvendit ai që mbrëmë tha se tashmë i kanë votat për ta votuar këtë projektligj.

03/23/2019 12:04

Veseli: Asgjë e madhe në Kosovë nuk është bërë pa kontributin e grave të saj