Sporti

Leo Messi vjen me këpucët më interesante në historinë e futbollit

01/11/2018 12:08
nga:Lorik J

Sulmusesi i Barcelonës, Leo Messi, po kalon momente fantastike me Barcelonën në sezonin e ri.

Klubi i tij po prin në La Liga dhe ka 16 pikë më shumë se Real Madrid, shkruan GazetaBlic.

Së fundmi kompania sportive ‘Adidas’ ia ka përgatitur një befasi yllit argjentinas të Barcelonës.

Kjo kompani i ka dhuruar Messit një palë këpucë me dizajne nga momentet më të mira të tij.

Në to janë të ‘ilustruara’ familja e tij dhe festimi i lojtarit në Santiago Bernabeu para tifozëve të Real Madrid.

Ja këpucët e tij

 

12/09/2018 13:37

Suarez drejt largimit nga Barcelona