Sporti

Lëndohet Castillejo, i mungon Milanit në dy ndeshjet vendimtare

07/03/2020 11:41
nga:Mergim Rreci

Milani ka njoftuar se Samu Castillejo ka pësuar një dëmtim të shkallës së parë të hamstringut dhe duhet t’i nënshtrohet testeve të mëtejshme brenda një jave.

Kuqezinjtë kanë konfirmuar anësorin, i cili raportoi problemin gjatë një barazimi 2-2 kundër SPAL në Ferrara, i është nënshtruar skanimeve për të përcaktuar shtrirjen e problemit.

Anësori spanjoll ka pësuar zyrtarisht një dëmtim të shkallës së parë të muskulit të djathtë hemstring dhe i nënshtrohet një analize të re javën e ardhshme, përcjell GazetaBlic.

Ish futbollisti i Villarreal, i cili mbërriti në San Siro në gusht 2018, har u vendos në formacionin e fillimit nën Stefano Pioli.

Deri më tani, krahu i djathtë ka grumbulluar 19 paraqitje në Serie A, duke kontribuar me një gol dhe dy asistime në proces.

Ndërsa Castillejo pret testin e tij në shtatë ditë, vështrimi i Milanit do të duhet të mendoj pa atë kundër Lazio dhe Juventus në dy ndeshjet e tyre të .